-33%

Комплет млазници за градинарски црева со висок притисок

$19.99

-33%
Внесете го кодот:HYDROJET2022 да заштедите 5%.
Може да се користи само пред 2023-02-28
Минимално потребно трошење: $24,00
Уште само 23, побрзајте.
1471 нарачки во последните 30 денови.
Безбедно плаќање

Платете со најпопуларните и најбезбедните начини на плаќање во светот

Поддршка 24/7

Деноноќна помош за непречено искуство за купување.

Брза испорака

Испорака во рок од 96 часа по завршувањето на нарачката.

Ова Млазница за градинарско црево под висок притисок е совршен за брзо и лесно наводнување на вашите растенија. Директното прскање под висок притисок гарантира дека вашите растенија ја добиваат потребната вода, додека прилагодливиот притисок ви овозможува да го прилагодите протокот во зависност од вашите потреби. Брзиот конектор го олеснува прицврстувањето и откачувањето од цревото за градина, а месинганата конструкција обезбедува издржливост.

Млазница за градинарско црево со висок притисок
На Hydro Jet™ е неверојатен, целосно нов додаток за прскалка што го претвора вашето обично црево за вода во мијалник со моќност под висок притисок. Обемните машини за перење под притисок се скапи, тешки и користат гас или електрична енергија. Паметниот дизајн на Hydro Jet™ користи контролиран проток за да изгради моќен млазен поток директно од цревото во градината. На Hydro Jet™ Млазница за млазница е вашето лесно, економично решение за тешки надворешни проблеми.

  • Го трансформира вашето обично црево за вода во мијалник со моќност под висок притисок
  • Отстранете ја насобраната нечистотија и мувла на дрво, алуминиумска обвивка или бетонски темели
  • Лесно измијте го вашиот автомобил, камион, кампер или чамец и справувајте се со валканите тркала и бандажи
  • Распрснете го плевелот и нечистотијата од дворовите од тули и бетон, палубите за базените и патеките
  • Безбедно стигнете до прозорците од вториот кат и отстранете ги гнездата на оси од далечина

Млазница за градинарско црево со висок притисок

Зошто ми е потребна млазница за црево под висок притисок?

А млазница за црево со висок притисок е алатка која сопствениците на куќи и професионалци често ја користат за чистење на површини. Овој тип на млазница има голем и силен проток на вода што може да се користи за брзо чистење на деликатни или големи површини. Текот на вода под висок притисок може да се користи и за отстранување на нечистотија, прашина и други остатоци од области до кои е тешко достапни со редовни алатки за чистење.
Млазница за градинарско црево со висок притисок

Спецификација:

Име на производ: пиштоли за вода под висок притисок
Растојание на прскање: 5-10 (м)
Боја: легура на алуминиум (жолта)
Притисок на вода: Околу 10 кг
Растојание на прскање: Околу 10 м
Конектор: Директен конектор од 13 mm
Користете форма: меко зафат
тип: Бластер шприц
Карактеристика: Променливи контроли на проток, променливи шеми на прскање, мек зафат
Опсег на примена: чистење на возила, чистење на домот, наводнување, чистење прозорци, наводнување градина…

Млазница за градинарско црево со висок притисок

Пакетот вклучува

1 * Комплет млазници за градинарски црева под висок притисок

Млазница за градинарско црево со висок притисок

Најчесто поставувани прашања

Која техника можете да ја користите за да ја извадите млазницата на цревото што е заглавена?

Користете менгеме на крајот на цревото и фатете го цврсто, но не премногу цврсто, бидејќи цевката може да се деформира. Прилагодете ги рацете на фитингот и завртете го спротивно од стрелките на часовникот. Ако фитингот не се одлепува, повторете ја постапката со друг комплет клешти на фитингот, свртувајќи го спротивно од стрелките на часовникот за да се олабави.

Како можете да исчистите млазница од црево?

Исчистете ја и внатрешноста на млазница за црево за вода под висок притисок, вклучувајќи ги навоите и фитингот на цревото. Лесната нечистотија може да се исплакне. За да ги отстраните нечистотиите или остатоците кои сè уште се цврсто заглавени во цревото, користете цврста четка или четка за заби со стари влакна.

Дали производите се испорачуваат бесплатно?

Горди сме што ги испраќаме сите наши производи бесплатно ширум светот!