Помош за клиенти

Нашиот тим за среќа е секогаш тука да помогне.

Најчесто поставувани прашања

КОЛКУ ЌЕ ПОТРЕБЕ ДА МОЈАТА НАРАЧКА ДА ДОЈДЕ ДО МЕНЕ?
Откако ќе се изврши вашата нарачка и ќе се потврди плаќањето, ќе има време за обработка во куќата од 2-3 работни дена.
Испраќаме до ePacket (EMS) или USPS а нарачката треба да пристигне во рок од 2-4 недели. Обезбедено е следење и безбедно плаќање за сите нарачки. 
 
Ќе ги покриеме сите проблеми со испораката што не стигнале до нејзината дестинација.
* Ве молиме имајте предвид дека времето за обработка за време на зафатени празници може да потрае до 8 работни дена.
ТРЕБА ДА СМЕНАМ НЕШТО ПО МОЈА НАРАЧКА, КАКО ДА ГО НАПРАВАМ ТОА?

Ако треба да ја промените или откажете вашата нарачка, ве молиме контактирајте не веднаш со пополнување на формуларот подолу или преку [email protected]. Откако нашиот магацин ќе ја обработи вашата нарачка, нема да можеме да направиме никакви промени.

КАКО МОЖАМ ЈА СЛЕДАМ МОЈАТА НАРАЧКА?

Можете да ја следите вашата нарачка со внесување број за следење на нашата страница за следење нарачки.
Исто така, автоматски ќе ве известиме преку е-пошта за сите важни информации за следење.

КОЈА ВАЛУТА КОРИСТЕТЕ ЗА ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊАТА?

Ние ги обработуваме сите нарачки во УСД. Секоја друга валута ќе биде обработена на касата со најактуелниот девизен курс.

МОЈАТА НАРАЧКА НЕ СТИГНА НАВРЕМЕ, ШТО ДА ПРАМ?

Ако вашата нарачка не е пристигната во наведеното време на испорака, можете да ја следите вашата нарачка за да видите каде се наоѓа. Понекогаш нарачките се одложуваат поради локалните царински застој. Ве молиме, контактирајте со нашиот тим за услуги на клиентите и ние ќе ви обезбедиме ажурирање.

ДАЛИ МОЖАМ ДА ЈА ОТКАЖАМ НАРАЧКАТА?

Можете да ја откажете вашата нарачка без казна! Мора да ја откажете вашата нарачка 24 часа по нејзиното креирање за да се примени откажувањето. Ако предметот е веќе испорачан, ве молиме е-пошта [email protected]. Сè што треба да направите е да ни испратите е-пошта со наслов „ОТКАЖИ“.

Дали испраќате во мојата земја?

Медитација Вилијамсбург коги блог бушвик вила полароид Остин ловец на соништа нарвал таксидерми тофу гентрифи естетски.

ДАЛИ ИСПОРАЌАТЕ ВО СВЕТОТ?

Да!

ШТО ДА ПРАВАМ АКО НЕ ЈА ДОБИВ МОЈАТА ПРАКА?

Ако мислите дека вашиот пакет е изгубен или одложен, ве молиме контактирајте го нашиот тим за поддршка со бројот на вашата нарачка и ќе ги разгледаме информациите за да видиме како најдобро можеме да ви помогнеме. Сакаме да обезбедиме дека сите наши клиенти ќе можат да ги примаат и уживаат во нивните производи, и ќе се обидеме да го оствариме тоа!

Во случај кога пратката е означена како испорачана, но всушност не е примена, еве неколку работи што можете да ги направите пред да го контактирате нашиот тим:

Проверете кај вашите соседи, управата на зградата или безбедноста за да видите дали можеби ја добиле во ваше име.

Контактирајте со вашата локална пошта бидејќи можеби го држат пакетот во нивниот објект по неуспешен обид за испорака.

Бесплатна испорака низ целиот свет

По сите нарачки

Лесно се враќа 30 дена

30 дена гаранција за враќање на парите

Брза обработка на нарачката

Испорачана во рок од 24-48 часа!

100% безбедна наплата

PayPal / MasterCard / Visa

mk_MKМакедонски јазик